CESTOVNÍMU RUCHU V IZRAELI SE STÁLE DAŘÍ

Richard Moor - Jan 17, 2011
0

I přes dozvuky světové finanční krize se Izraeli díky rostoucímu cestovnímu ruchu daří. Láká hlavně turisty se zájmem o náboženství, ale přijíždějí sem i milovníci potápění.

 

Největším lákadlem Izraele jsou náboženské památky. Do Izraele ale nemíří pouze věřící. Mezi návštěvníky se najdou i tací, které náboženství zajímá jen okrajově. To se odrazilo ve statistice, podle které 77 % turistů, kteří přijeli do Izraele v roce 2010, navštívilo Zeď nářků a 61 % zase zamířilo k Bazilice Svatého hrobu. I ostatní náboženské památky byly vyhledávaným cílem turistů. V loňském roce navštívilo Izrael celkem 3,45 miliónů turistů, kteří v zemi utratili 4,1 miliard dolarů.

Tyto výsledky jsou o 26 % vyšší než v roce 2009. To svědčí o značném zlepšení situace. Atraktivní nejsou jen náboženské památky. V Izraeli se také nacházejí jedny z nejlepších potápěčských lokalit na světě, které díky velmi příznivému podnebí v zemi patří mezi vyhledávané turistické destinace. Dobrou zprávou je, že 2,8 miliónů z výše uvedených turistů strávilo v Izraeli více než dva dny. Zasloužili se tak o vyšší zisky i v sektoru pohostinství.

Turisté napomohli i vyšším ziskům v dopravě. Ačkoliv 68 % turistů využilo letecké dopravy, provozovatelé luxusních plaveb tím ani v nejmenším neutrpěli. Lodní dopravy využilo 160 000 návštěvníků. Nakonec je ale vlastně jedno, jak se turisté do Izraele dostanou, hlavně když jich přijede hodně.

Související články

Komentáře

Přidat komentář