SRÍ LANKA: SMĚLÝ PLÁN VYCHÁZÍ

Richard Moor - May 2, 2011
0

Jen před pár dny Srí Lanka hrdě přivítala 250,000. návštěvníka. Jde o významný úspěch, který snad zemi pomůže dosáhnout smělého cíle naplánovaného pro letošní rok.

 

Srí Lanka má obrovský potenciál, ale dlouholeté politické nepokoje zahraniční návštěvníky odrazovaly. I když je zde již několik let bezpečno, mnohý turista si návštěvu dvakrát rozmyslí, což rozvoji cestovního ruchu nepřispívá. Země je však připravená dále investovat do propagace. Zrovna před pár dny Malraj Kiriella, ředitel srílanského odboru pro propagaci turismu, hrdě přivítal 250,000. návštěvníka roku 2011.

To je opravdový milník na cestě k úspěchu. Jediný srovnatelný výsledek nabízí rok 2006, kdy za první čtyři měsíce přijelo do země 209,312 návštěvníků. Pana Nordhuise z Nizozemska, který přijel na Srí Lanku s rodinou, vřelé přivítání i dárkový balíček velice potěsily. Nezapomenutelnou dovolenou na Srí Lance mu doporučovala řada přátel a zdá se, že už samotný vstup do země překonal všechna očekávání.

Srí Lanka je proslulá nádhernými plážemi s křišťálově čistými vodami plnými mořských živočichů a rozmanitých korálových útesů. Národní park Yala ale také skrývá přírodní klenoty v podobě divoké zvěře. Žijí zde buvoli, opice, sloni, krokodýli a mnoho druhů ptactva.

Pan Kiriella oznámil, že cílem pro letošek je přivítat celkem 700,000 návštěvníků. Ještě před několika měsíci by se toto číslo zdálo nadsazené, současným tempem ho ale Srí Lanka může dosáhnout poměrně snadno. Místní vláda chce i nadále investovat do služeb a rozvoje infrastruktury. A jestli země bude vybrána k hostování Her Commonwealthu v roce 2018, turistů ještě přibude.

Související články

Komentáře

Přidat komentář