SRÍ LANKA MĚNÍ SYSTÉM VÍZ

Andrew J. Wein - Oct 10, 2011
0

Srí Lanka zavádí nový systém víz. Kromě několika málo výjimek si budou muset návštěvníci zažádat online. Dosud si mohli víza vyřídit až po příletu.

Pravidla se změní pro 76 zemí: návštěvníci už si nebudou moci vyzvednout víza až po příletu, budou si o ně muset zažádat přes internet. Za zmínku stojí, že nová pravidla se netýkají Singapuru a Malediv. Jejich občané se nemusí trápit s žádostí na internetu a mohou si i nadále vyřídit víza až na Srí Lance.

Důvodem takového privilegia je fakt, že obě jmenované země uplatňují stejná pravidla pro občany Srí Lanky. Nová právní úprava by měla začít platit koncem letošního roku, nejpozději však v lednu.

Srílanská vláda si od nových pravidel slibuje, že přilákají více turistů. Návštěvníci se tak nemusí bát, že jim nebudou víza po příjezdu vydána. Cestovní kanceláře se ale obávají, že turisté nebudou vnímat novinku jako zjednodušení, ale starost navíc. Srí Lanka chce do roku 2012 zvýšit návštěvnost na 2,5 milionu turistů a počítá se ziskem okolo 2 miliard dolarů.

Mezinárodní pověst Srí Lanky utrpěla kvůli nedávno diskutovaným podvodům s vízy a problematice azylu a emigrantů. Emigrace je tady opravdu velký byznys a z mnoha míst zaznívají hlasy, které vybízejí občany Srí Lanky k odchodu ze země. Jak nová pravidla ovlivní cestovní ruch ukáže až čas.

Související články

Komentáře

Přidat komentář