SRÍ LANKA: PŘINESE CESTOVNÍ RUCH MILIARDU DOLARŮ?

Samuel Dorsi - Nov 12, 2012
1

V září 2012 porostl cestovní ruch na Srí Lance ve srovnání s předchozím rokem o 22 % a příjmy z turismu dosáhly 720 milionů amerických dolarů. Srí Lanka má přitom v plánu dosáhnout do konce roku až na 1 miliardu. V září přivítala země rekordních 693 000 návštěvníků.

Předseda srílanské kanceláře pro propagaci cestovního ruchu, Baswara Gunaratne, uvedl, že koncem září 2011 zaznamenala Srí Lanka rekordní zisky z cestovního ruchu, 582,5 milionů amerických dolarů. Na konci roku už to bylo celých 840 milionů.

Podle loňských záznamů navštívilo Srí Lanku 855 975 turistů, čímž se Srí Lanka zařadila mezi hlavní světové destinace a jak Gunaratne nezapomněl vyzdvihnout, stojí na její straně hoteloví giganti Shangri La, Four Seasons a Hyatt.

Hlavním důvodem náhlé prosperity Srí Lanky je mír, který se podařilo udržet už 3 roky a spolu s ním i politická stabilita.

Svou zásluhu na tom mají také projekty na obnovu Kolomba, renovace dávno opuštěných budov z koloniálních dob jako jsou koňské dostihy nebo holandská nemocnice, vylepšení jižní dálnice. Celkový rapidní vývoj zemi zcela proměnil, takže dnes působí mnohem lépe.

Nedávno navíc Srí Lanka otevřela dvě nové atrakce, východní pobřeží a Národní park Wilpattu.

Gunaratne je optimistický také co se týče budoucnosti. Podle jeho odhadu by měla Srí Lanka přivítat do konce roku 2016 2,5 milionu návštěvníků.

Související články

Komentáře

  1. Celkem bych tomu i věřil. Na Srí Lance je pěkně, mají tam krásné pláže, velice zajímavé památky a také národní parky a navíc mezi turisty se Srí Lanka za posledních pár let stala takovým hitem :D

    Tomáš (Česká republika )

Přidat komentář