THAJSKO LÁKÁ TURISTY NA ZDRAVOTNÍ TURISTIKU

Andrew J. Wein - Nov 8, 2010
0

Úřad pro cestovní ruch v Thajsku (Tourism Authority in Thailand, TAT) se rozhodl přilákat více turistů do země za pomoci zdravotní turistiky.

 

Vytvoření nových odvětví je velmi účinný způsob, jak znásobit zisky v jakékoli oblasti. A cestovní ruch je bezesporu jednou z nich. Kromě běžných kampaní na podpoření turistiky chce proto Úřad pro cestovní ruch v Thajsku (Tourism Authority in Thailand, TAT) udělat z Thajska centrum zdravotní turistiky. Zdravotní turistika je v současnosti velmi výnosné průmyslové odvětví a i další země v oblasti, Singapur, Indie a Malajsie, už objevily výhody kvalitní lékařské péče, která zajišťuje rostoucí zisky.

Jakákoliv finanční krize se vždycky významně odrazí na ekonomice zemí, pro které je cestovní ruch jedním z hlavních zdrojů příjmů. Turisté jsou mnohem náladovější, a když už vyjedou do zahraničí, tak na kratší dobu. Aby se vyhnuly ztrátám, musí země lákat turisty na něco nového. Musí se snažit přijít s něčím, co by lidé kupovali za každých okolností. Pro Thajsko je cestovní ruch velmi důležitým zdrojem příjmů a TAT se proto rozhodl, že nastal čas pro vytvoření nových odvětví. Zdravotní turistika je finančně lukrativní odvětví a Thajsko má potenciál pro jeho rozvoj. Kvalitní péče tu je, chybí jen reklama.

Na webu vznikla nová stránka, která shromažďuje a poskytuje informace o zdravotní péči, počínaje u nemocnic a klinik a konče u plastické a kosmetické chirurgie. Pro zájemce o alternativní medicínu je zde seznam lékařů tradiční thajské medicíny. Je jen otázkou času, kdy začnou přijíždět první zájemci o zdravotní turistiku a Thajsko už se jich nemůže dočkat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář