POLSKÁ LÉČEBNÁ TURISTIKA LÁME REKORDY

Vanderlei J. Pollack - Sep 13, 2010
0

Podle posledních studií se Polsko na trhu s léčebnou turistikou stalo vycházející hvězdou s obrovským potenciálem. V roce 2009 zemi navštívilo 120.000 turistů a vydalo 105 milionů dolarů za lékařská ošetření, zejména za zubní a plastickou chirurgii.

 

Polsko patří k jedné z nejvyhledávanějších destinací bývalého Východního bloku. Turisty láká historie a architektura polských měst. V poslední době si turisté také oblíbili pláže na pobřeží Baltského moře. Podle nedávných průzkumů cestovního ruchu se Polsko stává i přední destinací léčebné turistiky.

Nedávno vydaná zpráva o výzkumu 'Polský trh s léčebnou turistikou v roce 2013', kterou provedla společnost TechSci Research, se zaměřila na stanovení potenciálu tohoto typu cestovního ruchu a obsahuje několik zajímavých zjištění. V roce 2009 navštívilo Polsko neuvěřitelných 120.000 turistů, kteří přijeli kvůli lékařskému ošetření, a to zejména v oblastech zubní a plastické chirurgie. Nejenže kvalita nabízených služeb je na vysoké úrovni, ale i čekací doby jsou výrazně kratší. Řada soukromých lékařských ordinací také pacientům nabízí nejnovější vybavení a prvotřídní odborníky v daném oboru. Velice lákavá je i cena nabízených služeb. Zákazník může ušetřit 30 až 70% z ceny, dokonce i v porovnání s ostatními oblíbenými zeměmi, ve kterých je léčebná turistika cenným zdrojem příjmů.

Polsko jednoduše nabízí prvotřídní služby za zanedbatelnou cenu a s rostoucím počtem spokojených zákazníků se tento trend v nadcházejících letech pouze posílí. Polská vláda si uvědomuje, že tento stav znamená pro zemi obrovskou ekonomickou příležitost, a uvažuje o tom, že tento sektor cestovního ruchu bude v budoucnu dotovat z evropských fondů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář