ZDRAVOTNÍ TURISTIKA - ITALSKÁ LÁZEŇSKÁ LETOVISKA JSOU VYHLÁŠENÁ

James Morris - Jul 12, 2010
0

Italské termální lázně jsou  proslulé po celém světě již dlouho. Místní specializované lázeňské programy, překrásné umístění a vysoká kvalita služeb přiláká do Itálie každoročně miliony 'pacientů'.

 

Itálie patří mezi jednu z nejoblíbenějších prázdninových destinací v Evropě; vzrušující historie a architektonické poklady v kombinaci s úžasnými sceneriemi a fantastickou kuchyní, to vše vytváří neodolatelné spojení, kterému turista prostě nemůže odolat. Již dlouho je Itálie také ideální destinací pro zdravotní turistiku. Slavná termální lázeňská letoviska získaly neuvěřitelný věhlas.

Hluboce zakořeněná tradice má své počátky v římském období, jelikož podmínky pro stavbu lázní byly tehdy ideální. Itálie má spoustu termálních a minerálních pramenů, které jsou v kombinaci s nádherným prostředím pro mnohé neodolatelné. Velmi neobvyklé je, že místní lázeňské programy jsou schváleny vládou a že v mnoha případech jsou náklady spojené s pobytem v lázních hrazeny z národního zdravotního systému.

Jeden z nejoblíbenějších lázeňských programů je bahenní léčba. Často sem přijíždějí pacienti s poruchami metabolismu, kožními problémy nebo vážnější formou revmatismu a artritidy a vyhledávají pomoc místních odborníků. Na druhé straně, lázeňské oblasti vždy nabízejí něco navíc - rozmanité odpočinkové a kulturní aktivity vytvářejí z lázní také ideální prázdninové destinace.

Abano, Salsomaggiore, Chianciano, Montecatini, Fiuggi a Ischia jsou názvy pouze několika z mnoha letovisek, které každoročně přitahují miliony rekreantů a lázeňských nadšenců z celého světa. Itálie má jednoduše velmi silné kouzlo, kterému je nemožné odolat - mnoho turistů, kteří ji jednou navštíví, se vrací znovu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář