PŘEDPOVĚĎ ASTROLOGA PARALYZOVALA THAJSKO

Theodore Slate - Dec 20, 2010
0

Příjmy Thajska z cestovního ruchu se v roce 2010 výrazně zvýšily. V posledních měsících tohoto roku se ale situace mění. Slavný astrolog nedávno předpověděl, že thajské pobřeží v prosinci zasáhne vlna tsunami a turisté začali hromadně rušit rezervace. 

 

Thajsku trvalo velice dlouho než se vypořádalo s následky ničivé vlny tsunami z roku 2004, která si vyžádala 5.400 životů a zanechala thajské pobřeží zcela zdevastované. Cestovní ruch v zemi se z přírodní katastrofy vzpamatovává až dodnes. Letošní rok je ale z hlediska turismu velice úspěšný. Oproti roku 2009 navštívilo oblasti jako je Phuket, Phang Nga, Ranong a Surin mnohem více turistů. Letečtí dopravci na nárůst poptávky reagovali navýšením počtu přímých a charterových letů. Když ale uznávaný thajský astrolog Warin Buawiratlert zveřejnil své prosincové předpovědi, všechno se změnilo.

Podle pana Buawiratlerta má v prosinci 2010 zasáhnout thajské pobřeží další vlna tsunami. V prostředí, v kterém je věštění hluboce zakořeněno, nezůstane taková zpráva bez povšimnutí. Objednané pokoje už zrušilo 10 % turistů a počet rezervovaných dovolených se v některých střediscích snížil téměř o polovinu. Odborníci zabývající se cestovním ruchem se vyjádřili, že podobná oznámení jsou velmi nezodpovědná a že negativní dopad na cestovní ruch v jižní provincii je nyní nevyhnutelný. Přírodovědci se také shodují, že zasažení dané oblasti další vlnou tsunami je velmi nepravděpodobné. Přesto jsou varovné věže v pohotovosti a v některých střediscích tento měsíc proběhne nácvik opatření pro případ, že by se astrologova předpověď naplnila.

Thajsko v poslední době těží hlavně z nárůstu počtu ruských turistů. Zatímco do země přijíždí stejně nebo dokonce méně turistů z Evropy, ruských turistů vytrvale přibývá, a místní obchodníci se snaží připůsobit nabídku nové klientele. Představitelé thajského Ministerstva zahraničí se snaží vyrovnat ztráty cestovního ruchu také tím, že zahájili propagační kampaně v Indii a na Středním východě, tedy v oblastech, na které se dříve jako na zdroj potenciálních turistů nezaměřovali.

Související články

Komentáře

Přidat komentář