THAJSKO SE SNAŽÍ ZACHRÁNIT CESTOVNÍ RUCH

Michael Trout - Jul 12, 2010
0

Po několika měsících politických nepokojů se Thajsko snaží vzchopit a zachránit cestovní ruch. Světová organizace cestovního ruchu a Pacificko-asijská asociace cestovních kanceláří přislíbily svou pomoc.

 

Jelikož se odpůrci vlády shromáždili v Bankoku kolem hlavního obchodního centra a hotelové čtvrti a vypálili několik významných obchodů, nemůžeme se divit, že jak zahraniční tak místní turisté nechtěli město v dubnu ani květnu navštívit. Země přestala být bezpečná a turisté se začali obávat o vlastní životy. Během politických nepokojů zemřelo 90 lidí a dalších 1.885 bylo zraněno, což místnímu cestovnímu ruchu rozhodně neprospělo.

Ale o několik měsíců později, po závazku thajské vlády a slibované pomoci Světové organizace cestovního ruchu a Pacificko-asijské asociace cestovních kanceláří se situace zlepšila. Thajská vláda schválila finanční program, který má podnikatelům v cestovním ruchu pomoci dostat se z potíží. Přesto pokud se má Thajsko znovu stát lákavou destinací, je potřeba udělat další změny.

Thajsko doufá, že zrušením vízové povinnosti pro cizince napomůže nejenom návratu původních turistů, ale i získání turistů nových. Zjednodušení podmínek vstupu do země určitě přinese výsledky, jelikož nikdo nemá rád čekání na thajských ambasádách. Vláda také plánuje zrušení přistávacích poplatků a parkovného. Představitelé Thajska předpokládají, že tento přístup přiláká turisty zpět do země a pomůže jim zapomenout na nepokoje uplynulých měsíců.

Související články

Komentáře

Přidat komentář