BHÚTÁN CHCE ZTROJNÁSOBIT POČET TURISTŮ

Nils Kraus - Sep 27, 2010
0

Přestože turisté platí stovky dolarů denně jen za to, že mohou objevovat krásy Bhútánu, království v Himalájích má v plánu povzbudit svou příjezdovou turistiku. Země chce nejpozději do roku 2012 přilákat 100.000 turistů ročně.

 

Představitelé Bhútánu očekávají, že letos zemi navštíví 30.000 zahraničních turistů, a to včetně méně výnosných návštěvníků z Indie a více lukrativních Američanů. Na to, že se jedná o záhadnou a zajímavou zemi, která přitahuje milovníky hor a buddhistické kultury, je toto číslo docela nízké. Nesmíme ale zapomenout, že království otevřelo své hranice teprve v 70. letech 20. století a co je důležitější, že vybírá od turistů, kteří nejsou z Indie, stovky dolarů denně jen za to, že mohou v zemi být.

Nedávno však Bhútán oznámil, že nejpozději do roku 2012 by do země mělo přijet 100.000 turistů ročně. Pokud číslo zahrnuje i návštěvníky z Indie, pak je toto číslo reálné. Indové ale nemusí platit poplatky, které jsou povinné pro turisty ze západních zemí, a mohou za nabízené zboží a služby platit vlastní měnou, rupiemi, které mají stejnou hodnotu jako ngultrum, měna v Bhútánu. Turisté ze Západu nemají takové štěstí a musí za všechno platit mnohem více peněz, včetně svého pobytu v zemi.

Hodně závisí na dvou okolnostech: zda budou obyvatelé Bhútánu ochotni snížit finanční břemeno, kterým zatížili turisty ze Západu a zda budou turisté i nadále ochotni platit za to, že nejsou Indové nebo Asijci. Obyvatelé Bhútánu slíbili, že ať už bude výsledek snah přilákat více turistů jakýkoliv, kvalita nabízených služeb zůstane stejná. Jelikož je vysoká kvalita cestovního ruchu hlavním důvodem vysokých cen, nemůže být nijak ohrožena.

Související články

Komentáře

Přidat komentář