ASIE OPĚT URČUJE TRENDY POŽITKOVÉ TURISTIKY

Justin N. Froyd - Jun 28, 2010
0

Po menším poklesu přílivu turistů v roce 2008, se Asie opět stává velmi populární destinací požitkové turistiky. Poslední výzkum provedený na veletrhu ALTM (Asia Luxury Travel Market) ukazuje v této oblasti v roce 2010 zásadní nárůst, který nevypadá, že se jen tak zastaví.

Asie je vyhledávanou turistickou destinací už mnoho let. V posledním desetiletí se v této oblasti objevil nový trend - požitkové cestování. Zatímco světová ekonomická krize vyústila v dočasné pozastavení rozvoje v roce 2008, rok 2009 zaznamenal menší zlepšení a nedávný veletrh ALTM v Šanghaji přinesl ještě lepší zprávy. 94% zájemců o požitkové cestování a pracovníků cestovních kanceláří očekává v oblasti Asie a Pacifiku zásadní nárůst na trhu s požitkovou turistikou . Země jako Čína, Thajsko, Singapur, Hong Kong a Austrálie jsou opět ve hře.

Tento nový trend také zahrnuje menší změny při výběru cest v rámci požitkové turistiky, jelikož prioritiou číslo jedna turistů se staly vyjímečné destinace a neobvyklé zážitky. Cestovní kanceláře na tuto poptávku přirozeně reagují nabídkou nových zájezdů. Veletrh ALTM v Šanghaji upoutal pozornost o 15% více vystavovatelů a zájemců o požitkové cestování a představil mnoho nových kvalitních hotelů a letovisek, které byly otevřeny v tomto roce. Trh s požitkovou turistikou teď řídí touha po rozmanitosti a 60% dodavatelů luxusních zájezdů připustilo, že v minulém roce rozšířilo svou nabídku.

Oblast Asie a Pacifiku je nejenom vyhledávaná zahraničními turisty, ale i místní elita turistů se rychle zvětšuje. Ve skutečnosti mnoho cílových skupin trhu s požitkovou turistikou je právě z oblasti samotné. Například, pracovníci cestovních kanceláří v Singapuru předpovídají, že obyvatelé Číny se pro ně během několika let stanou zdrojem turistů číslo jedna.

Veletrh ALTM tedy opět přinesl kladné zprávy a zpětnou vazbu. Požitková turistika je opět v kurzu a odborníci očekávají v příštím roce značný nárůst zájmu o ni. To svědčí o tom, že světová krize je snad konečně za námi.

Související články

Komentáře

Přidat komentář