ASIE V ČELE SVĚTOVÉ OBNOVY CESTOVNÍHO RUCHU

Andrea Hausold - Sep 20, 2010
0

Asie a Střední východ se vzpamatovaly z finanční krize dříve než mnoho vyspělých západních zemí. Asie zažívá v oblasti cestovního ruchu nejlepší období a budoucnost jistých asijských národů vypadá ještě lépe.

 

Poté, co finanční krize začala polevovat a obchod se začal pomalu vzpamatovávat, většina světa předpokládala, že nejrychleji se z krize dostanou nejvyspělejší země. Světová organizace cestovního ruchu ale poukázala na to, že tento předpoklad je dost daleko od skutečnosti. Asijské země a země Středního východu udělaly ohromný pokrok, zatímco Amerika a některé evropské velmoci se z finanční krize uplynulého roku stále pomalu vzpamatovávají.

Důvodem tohoto vývoje ale není, že by se asijské země s finanční krizí vypořádaly obratněji. Stojí za ním více různých faktorů, počínaje štěstím a konče zlepšením služeb. Země jako Vietnam, Barma a Srí Lanka navštěvují teď turisté, kteří dříve jezdili do zemí, které si momentálně neví rady, jak se z dané situace dostat. Zatímco například pro anglický pár bývala návštěva Asie příliš drahá, v současné době by cesta do Asie stála stejný pár jen o něco více než návštěva Řecka.

Asijským národům také velmi pomohla dostupnost služeb, včetně letů a cestovních agentur. Lety na takové vzdálenosti nebyly totiž nikdy tak snadno dostupné ani tak levné. Letecký průmysl a změny v návycích západních turistů nahrávají asijským cestovním kancelářím. Vyjádřeno v číslech: v roce 2010 cestovní ruch v oblasti Asie a Pacifiku dosud vzrostl o 14%, zatímco v oblasti Středního východu o 20%. Pokud bude daný vývoj pokračovat, je zcela jisté, že tato čísla ještě porostou.

Související články

Komentáře

Přidat komentář