LETECKÉ SPOJENÍ MEZI SEVERNÍ AFRIKOU A ASII OBNOVENO

Sara Thopson - Aug 16, 2010
0

Emirates airlines nedávno oznámily, že počínaje 1. zářím zajistí tak potřebné spojení mezi severní Afrikou a Asií. Zavedou přímý spoj mezi Dakarem, hlavním městem Senegalu, a Dubají.

 

Hlavní město Senegalu, Dakar, se stalo různorodou metropolí s rychle rostoucím obchodem a cestovním ruchem. Vzhledem k rostoucí ekonomické důležitosti a přitažlivosti se Dakar stal velmi rušným městem. Jeho největším problémem byla ale letecká dostupnost, jelikož obzvláště spojení s Asií prakticky neexistovalo. Emirates airlines ale nedávno oznámily zavedení nového spoje, který se má stát hlavním propojením severní Afriky a Asie. Přímý spoj na trase mezi Dakarem a Dubají poprvé vzlétne 1. září.

Tim Clark, prezident aerolinek se podělil o své nadšení: "Toto propojení přispěje ke značnému rozšíření místního obchodu. Dakar se tak přiblíží klíčovým globálním trhům včetně Středního a Dálného východu." Poté co Air Senegal International v roce 2009 zkrachoval, odnesli to nejvíce místní obchodníci. Proto je spojení do Dubaje, které bude létat pětkrát denně úžasnou zprávou. Také se tu plánuje zřízení leteckého výcvikového centra a stanice na údržbu letadel, což představuje velmi vítanou přidanou hodnotu.

Zatímco mnoho dalších destinací v severoafrickém regionu je dostupných pouze lety přes Evropu, nový spoj přináší Dakaru naději. Více obchodních příležitostí a letecká dostupnost bezpochyby zlepší hospodářské postavení města a podpoří cestovní ruch v oblasti.

Související články

Komentáře

Přidat komentář