TURISTÉ OPĚT NAVŠTĚVUJÍ SIERRA LEONE

Kevin Eagan - Sep 13, 2010
0

Sierra Leone se pomalu vzpamatovává z několikaleté občanské války. Pověst země se zlepšuje a různé projekty mají africkému národu pomoci postavit se znovu na nohy. Přestože se situace v zemi změnila k lepšímu, cestovní agentury turisty stále varují před nebezpečími, na která mohou v Sierra Leone narazit.

 

Po mnohaleté občanské válce a období politického chaosu se Sierra Leone soustředí na ekoturistiku jako na zdroj tolika potřebných finančních prostředků, které mají zemi pomoci na cestě k obnově. Přestože představitelé země podnikají různá opatření, situace v Sierra Leone ještě není stabilizovaná, a proto se turisté stále nebezpečné zemi vyhýbají. Před válkou zemi navštěvovalo kolem 100.000 turistů ročně. Poté, co toto číslo během bojů kleslo téměř na nulu, počet turistů opět narůstá, přesto ale bude trvat ještě několik let než se země z války zcela vzpamatuje.

Budoucí úspěch země může hodně záviset i na společnosti Tribewanted, která organizuje dovolené pro turisty, kteří jsou ochotni zaplatit $450 za pobyt v chudinské čtvrti. Takoví turisté si jsou samozřejmě vědomi, že jejich peníze slouží spíše jako dar lidem, kteří zoufale potřebují hotovost. Mnozí z nich odjíždějí s pocitem, že investovat do tak nevšedního zážitku se rozhodně vyplatilo.

Společnost Tribewanted se potýká s několika výzvami, které se snaží řešit. Mezi hlavní výzvy patří snaha vypořádat se s literaturou a turistickými materiály, které varují turisty před nebezpečími na území Sierra Leone, obzvláště pak v hlavním městě Freetownu a jeho okolí. Dokud se budou tyto varovné materiály šířit, představitelé země budou mít potíže získat si důvěru turistů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář