BUDOUCNOST CESTOVNÍHO RUCHU JE SLIBNÁ

James Morris - Nov 22, 2010
0

Nejnovější čísla ukazují, že světová hospodářská krize pomalu stagnuje. Budoucnost cestovního ruchu dnes vypadá slibněji.


 

Světová organizace cestovního ruchu (UNWTO) vydala zprávu, na kterou všichni odborníci cestovního ruchu nedočkavě čekali: světová finanční krize pomalu doznívá a zisky a ztráty většiny velkých společností se začínají podobat číslům z doby před rokem 2009. Hotelové pokoje už nezejí prázdnotou, ceny hotelů se snižují a leteckým společnostem už nehrozí bankrot.

Podle UNWTO se letos počet příjezdů v období mezi lednem a srpnem celosvětově zvýšil o 642 milionů, což představuje nárůst světového cestovního ruchu až o 7 %. Asijsko-pacifický region zaznamenal nárůst o 14% zejména díky dvěma faktorům. Za prvé přestože cestování po Evropě je pro Evropany nejblíže, turistům se zdá příliš drahá. Za druhé jsou dnes asijské země mnohem přístupnější díky úbytku byrokracie při vstupu do jednotlivých zemí a zlepšení infrastruktury.

Evropský trh oživily nově se rozvíjející země, zejména ty na východě Evropy. Pomohly tak zemím jako je Německo nebo Irsko, které utrpěly ztráty kvůli nedostatku turistů. Situace se zlepšuje nejen kvůli nárůstu cestovního ruchu v západní Evropě, ale také protože hodně turistů z východní Evropy se rozhodlo poznávat nové destinace. Střední východ zaznamenal nárůst o 16%, především díky obnovení služebních cest do tohoto regionu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář