PROGNÓZA PRO OBLAST ASIE A TICHOMOŘÍ ZVEŘEJNĚNA

Wayne M. Gore - Mar 21, 2011
0

PATA (Pacificko-asijská asociace cestovních kanceláří) zveřejnila prognózu vývoje cestovního ruchu do roku 2013. Zpráva vychází z růstu, který byl zaznamenán ve všech 42 zkoumaných regionech.

 

Pacificko-asijská asociace cestovních kanceláří zveřejnila prognózu rozvoje v oblasti cestovního ruchu ve 42 regionech, které dohromady pokrývají více než polovinu planety. Prognóza počítá s velkým růstem v Asii, zejména v jihovýchodní oblasti, kde se cestovnímu ruchu daří nejvíce. Do roku 2013 se očekává celkový roční růst kolem 7,5 %. Stojí za ním řada faktorů; například pohodlnější cestování nebo touha evropských turistů po poznávání nových míst. Milovníků cestování navíc přibývá po celém světě. Také finanční situace řady lidí se zlepšuje, takže sociální rozdíly začínají mizet.

Turisté z Evropy významně přispívají k vysokému počtu návštěvníků Asie. Očekává se, že procentuálně počet evropských turistů v Asii a Tichomoří do roku 2013 klesne na 9,1 %. Počet fyzických návštěv by měl ale ve srovnání s 35 miliony z roku 2009 vzrůst, a to zhruba na 44 milionů. V praxi to znamená, že v Asii stráví dovolenou více Evropanů, ale jen ve vybraných oblastech. Očekává se 10% růst turismu na Středním východě, a to především díky velkým obchodním příležitostem.

Tato čísla samozřejmě nejsou stoprocentně spolehlivá, jelikož nepočítají s nenadálými událostmi jako například s nedávným zemětřesením a následnou vlnou tsunami v Japonsku. Katastrofické události jsou velkou překážkou na cestě k růstu a zlepšení, bohužel se ale nedají nijak ovlivnit.

Související články

Komentáře

Přidat komentář