PŘEDNÍ DESTINACE V OBLASTI ASIE A PACIFIKU

Joe McClain - Sep 6, 2010
0

Hongkong se v žebříčku oblíbených destinací v oblasti Asie a Pacifiku propadl na 4. místo, nahradila ho Čína. Nejlépe se ale umístila Austrálie a Japonsko.

 

Důvod popularity Austrálie a Japonska v oblasti Asie a Pacifiku je zcela zřejmý. Obě země dávají turistům pocit dobrodružství, o který evropské destinace už dávno přišly, a zároveň nabízí pohodlí, na které jsou Evropané a Severoameričané zvyklí z domova. Pokud turista ze západní země touží po dobrodružství a má si přitom vybrat mezi Laosem a Japonskem, je více pravděpodobné, že se rozhodne pro druhou možnost.

Nedávno proběhl průzkum, kterého se zúčastnilo 6.714 turistů ze 13 různých zemí a ve kterém se zúčastněných ptali na jejich názor ohledně cestování do oblasti Asie a Pacifiku. 40% dotázaných odpovědělo, že v následujících dvou letech zvažují návštěvu Austrálie nebo Japonska. Austrálie byla zdaleka nejoblíbenější destinací pro turisty z Velké Británie. Možná tomu tak je proto, že Britové tam jezdí navštívit své příbuzné anebo protože se v Austrálii mluví anglicky.

Hongkong býval na třetím místě, ale vytlačila ho Čína, která se v průběhu několika uplynulých let stala v oblasti cestovního ruchu přední velmocí. Nejenom, že spousta turistů z Číny navštěvuje zbytek světa, většinou díky zmírněným vízovým pravidlům, ale turisté z celého světa jezdí také do Číny. Poté, co otevřeli čínské hranice, představitelé země najednou vidí zisky, které plynou z jejich mírnějšího přístupu k zahraničním turistům. Naopak, obyvatelé Číny mají příležitost poznat svět nejen z internetových stránek a Čína tak v oblasti cestovního ruchu získala významné postavení.

Související články

Komentáře

Přidat komentář