TOURISM AUSTRALIA SPOJÍ SÍLY S YOUTUBE

Cecilia Garland - Oct 25, 2010
0

Australský úřad pro rozvoj cestovního ruchu, Tourism Australia, nedávno spojil své síly s YouTube kvůli spolupráci na fascinujícím projektu, který má přispět k propagaci Austrálie na internetu - hlavním lákadlem má tentokrát být symfonický orchestr YouTube.

 

Austrálie je zemí, která toho může turistům hodně nabídnout a Tourism Australia ji chce prezentovat v celé její podivuhodné rozmanitosti. Není tomu tak dlouho, co se Úřadu pro rozvoj cestovního ruchu naskytla jedinečná příležitost zaměřit se na hudbu, umění a kulturu. V roce 2009 zahájil online hudební kanál YouTube unikátní projekt s názvem "Symfonický orchestr YouTube". Konkurz do orchestru trval několik týdnů, během nichž talentovaní hudebníci nahráli svá videa na YouTube. Nahrávky pak posoudila nejen odborná porota, ale i široká veřejnost. Vybraných 90 hudebníků ze 30 zemí nakonec vystoupilo v legendární Carnegie Hall v New Yorku a YouTube koncert vysílala v přímém přenosu.

Nejen samotný koncert, ale i celý projekt přilákal pozornost široké veřejnosti na celém světě. Proto byla také zpráva, že YouTube plánuje další takovou akci, přijata s velkým nadšením. Konkurz pro Symfonický orchestr YouTube 2011 byl již zahájen. Muzikanti mají možnost se od 13. října do 28. listopadu zúčastnit konkurzu na internetu a 11. ledna 2011 odborná porota oznámí konečný výběr.

"Vítězové" stráví týden v Sydney, kde budou nacvičovat přímo v koncertním sále velkolepé Opery v Sydney, která patří mezi památky Světového dědictví UNESCO. Jejich vystoupení 20. března 2011 bude uvádět Michael Tilson Thomas, vítěz ceny Grammy. Přímý přenos koncertu bude možné sledovat všude na světě.

Generální ředitel australského úřadu Tourism Australia, Andrew McEvoy, věří, že spolupráce s YouTube zajistí rozšíření prezentace země na internetu a zároveň představí Austrálii z nového a zajímavého úhlu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář