SHOW OPRAH WINFREYOVÉ PROPAGUJE AUSTRÁLII

Cecilia Garland - Feb 14, 2011
0

S napětím očekávaná poslední série show Oprah Winfreyové zasvěcená Austrálii zásadně ovlivnila cestovní ruch v zemi. Díky její propagační kampani dosahují nejnovější čísla závratných výšin.

 

Když Oprah Winfreyová oznámila, že její oblíbená show s poslední řadou končí, zlomila srdce fanouškům po celém světě. Za 24 let si svým vtipem a humorem získala mnoho příznivců. A na závěrečnou řadu se rozhodně jen tak nezapomene. Pro natáčení si Oprah totiž vybrala Austrálii. Mnoho odborníků na cestovní ruch s napětím čekalo, jestli její volba ovlivní tamní turistiku. První statistiky naznačují, že královna americké televize zase trefila do černého. Očekává se obrovský boom.

Čtyři poslední epizody ukázaly to nejlepší, co Austrálie může turistům nabídnout. Kromě slavné opery a mostu Harbour Bridge v Sydney také Královskou botanickou zahradu, Zoo, záliv Byron Bay, Hamilton Island a mnoho dalších. Oprah si dala záležet, aby ukázala Austrálii v tom nejlepším světle. Významně tak přispěla k nedávno zahájené masivní propagační kampani australského ministerstva cestovního ruchu.

Čtyři epizody s názvem "Austrálii se nic nevyrovná" už sklidily první ovoce. Expedia, společnost, která zajišťuje online rezervace po celém světě, zaznamenala během jednoho týdne u turistů z Ameriky 25% nárůst vyhledávání australských hotelů. Po odvysílání také vzrostl počet vyhledávání zájezdů do Austrálie, a to o neuvěřitelných 163 %. Některé cestovní kanceláře zaznamenaly dokonce 250% nárůst počtu zájemců o výlet do země protinožců.

Cestovní ruch je pro Austrálii významným zdrojem příjmů. Mnoho odborníků na cestovní ruch předpokládalo, že Oprah se podaří přilákat turisty. Je to známá tvář, které diváci důvěřují a která ví, jak lidi přesvědčit. Díky ní teď Austrálie očekává nadšené návštěvníky, kteří propadli jejímu kouzlu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář