DO AUSTRÁLIE JEZDÍ NEJVÍCE TURISTŮ Z ČÍNY

Larry Brain - Apr 18, 2011
0

Turisté z Číny jezdí do Austrálie častěji než dříve. Výnosy z turistiky tak pomáhají Australanům vzpamatovat se z následků nedávných přírodních katastrof, včetně zemětřesení v Japonsku a na Novém Zélandu.

 

Mnoho australských hotelů začalo ke snídani nabízet místo slaniny a vajec knedlíky a kořeněná jídla. Za touto změnou stojí turisté z Číny, kteří začali jezdit do Austrálie mnohem častěji. Na konci února tohoto roku se, v porovnání s rokem minulým, počet turistů z Číny zvýšil o rekordních 28 %. To znamená, že v současnosti jsou čínští turisté pro Austrálii nejdůležitějšími zahraničními návštěvníky. Vezmeme-li v úvahu fakt, že stále více Číňanů tráví dovolené v zahraničí, pak se dá říci, že australský trh se pro ně stal destinací číslo jedna.

Počátek tohoto trendu se dá vysledovat v roce 2010, kdy se turisté z Číny staly pro Austrálii cennějšími než návštěvníci ze Spojeného království, kteří kvůli hospodářské krizi přestali tolik utrácet. To znamená, že díky přílivu čínských turistů Austrálie nepociťuje dopady zemětřesení v Japonsku a na Novém Zélandu tak silně. Proto není divu, že hoteliéři začali upravovat menu.

Přestože se australští představitelé snažili nalákat pomocí různých propagačních kampaní i jiné zahraniční turisty, přijíždí do země stejně nejvíce Číňanů. A v nadcházejících letech se očekává ještě více čínských turistů, jelikož australské aerolinky plánují zavést nové spoje do Číny. Letecká společnost Hainan už nedávno zavedla přímý spoj mezi Chang-čou a Sydney.

Související články

Komentáře

Přidat komentář