AUSTRÁLIE SE ZAMĚŘUJE NA TURISTY Z ČÍNY

Bill Alen - Jun 27, 2011
0

Tsunami a finanční ztráty způsobily, že do Austrálie jezdí méně japonských a amerických turistů. Proto se v následujících letech hlavním zdrojem příjmů z cestovního ruchu pravděpodobně stanou turisté z Číny.

Jeden z posledních trendů v cestovním ruchu na celém světě je rostoucí počet čínských turistů. Austrálie patří k zemím, které Číňany chtějí oslovit svými památkami. Čínští turisté jsou pro australský cestovní ruch o to důležitější, že se nebojí větších výdajů.

Vloni přivítala Austrálie asi půl milionu čínských občanů, kteří na australské půdě utratili dohromady 3 miliardy dolarů. Číňany prý lákají hlavně pláže. V Číně je problém najít pláž, kde by nebyla hlava na hlavě a velká část pobřeží není člověku přístupná vůbec. Nový postoj k cestování za zábavou dokáže překonat všechna negativa, která čínským turistům pobyt v zahraničí přináší, včetně pařížského syndromu.

Federální vláda zareagovala přípravou 10letého plánu, který má počet čínských turistů v Austrálii do roku 2020 ztrojnásobit. Před 12 lety byla Austrálie první zemí, která poskytla Číně status schválené destinace (ADS). A ukázalo se to jako chytrý tah. Dnes je cestovní ruch v Austrálii hned za těžebním průmyslem největším zdrojem příjmů.

Turisté z Číny mohou Austrálii pomoci hlavně teď. Čelí totiž odlivu turistů z Británie i z Japonska. Na vině je řada faktorů, mezi nimi tsunami, růst hodnoty Australského dolaru a ekonomické výkyvy.

Související články

Komentáře

Přidat komentář