AUSTRALSKÉ PŘÍSTAVY NEJSOU PŘIPRAVENY NA RŮST POPTÁVKY

Vanderlei J. Pollack - Sep 12, 2011
0

Dobrá zpráva pro australský cestovní ruch je, že v období 2012-2013 do země připluje díky rozvoji podnikání více výletních lodí než kamkoliv jinam. Špatnou zprávou je, že současné přístavy nejsou na takový růst poptávky připraveny.

Australané byli vždy známí jako nadšení cestovatelé. Australský přízvuk je každou sezónu slyšet ve střediscích po celém světě. V současnosti se však Austrálie těší ještě větší příjezdové turistice. Mnoho návštěvníků přitom využívá lodní dopravu.

Místní přístavy nejsou schopné vyhovět prudce rostoucí poptávce a vyrovnat se s takovým množstvím plavidel. V některých přístavech jsou dokonce mosty, které znemožňují přístup větších lodí. Současným problémem je najít způsob, jak rozumně investovat a uspokojit poptávku nově prosperujícího odvětví.

Generální ředitel Celebrity Cruise, největší australské výletní plavební společnosti, prohlásil, že přístav v Sydney je nedostatečný a zastaralý a mohl by bránit v podnikání v příštích letech. Většina lodí bude muset v Sydney kvůli velikosti přístavního mostu kotvit v průmyslových oblastech města. Tam je ale pro pasažéry nedostatek rozptýlení, cestovních kanceláří a občerstvení. Stačil by jednoduchý přístav, ale Sydney v současnosti potřebná kritéria nesplňuje.

Společnost Royal Caribbean přislíbila, že v blízké budoucnosti počet pasažérů přepravených do Austrálie zečtyřnásobí. Zároveň však také upozornila na problémy přístavů. Australské přístavy mají podle ní nevýhodnou polohu a jsou neatraktivní. Bude pro ně obtížné vypořádat se s takovým nárůstem dopravy. Jestli chtějí Australané využít této příležitosti naplno, musí v příštích letech zlepšit infrastrukturu svých přístavů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář