DARWIN: MĚSTO MNOHA TVÁŘÍ

Larry Brain - Sep 26, 2011
0

Darwin je hlavní město australského Severního teritoria. Patří mezi místa, která dokáží návštěvníky okouzlit natolik, že se rozhodnou zůstat. Rozmanistost města je fascinující a zdejší atmosféra vždycky zvedne náladu.

Přestože Darwin není velké město, žije zde 128.000 obyvatel. Ve srovnání se zbytkem Severního teritoria je toto číslo překvapující. Město bylo pojmenováno po Charlesi Darwinovi a do jisté míry nese i jeho odkaz. Darwin má mnoho tváří. Různorodá místa a rozmanité činností, které nabízí, dělají z každé návštěvy nezapomenutelný zážitek.

Botanické zahrady George Browna Darwina jsou ideální výchozí bod. V roce 1974 je zasáhl cyklón Tracy, ale zahrady se jako zázrakem zotavily. Dodnes jsou jedním z mála míst na světě, kde rostou přímořské rostliny pod přirozenou ochranou.

Darwin má za sebou bohatou historii, takže by si nikdo neměl nechat ujít návštěvu zdejšího městského muzea ani Muzea a galerie Severního teritoria. Zejména druhá světová válka město hodně zasáhla a japonský nálet z 19. února 1942 zničil celé město, které poté muselo být znovu od základů vybudováno.

Při návštěvě "země protinožců" může člověk obdivovat jedinečnou faunu a flóru. V Národním parku Litchfield žije spousta druhů divoké zvěře jako je dingo, kusu severní, vakomyš hnědá, kaloň lopatkový a vábivý, klokan antilopí a mnoho dalších. Těm, co mají rádi trochu vzrušení a adrenalinu snad bude stačit 15.000 krokodýlů mořských na zdejší krokodýlí farmě.

Pokud by vám to bylo málo a jste příznivci bezprostřední zkušenosti, můžete si vyzkoušet proslulé krmení krokodýlů na řece Adelaide. V blízkosti se nacházejí i Národní park Kakadu, který je na seznamu UNESCO, a Národní park Charlese Darwina. Ani jeden byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Související články

Komentáře

Přidat komentář