AUSTRALSKÝ TURISMUS SPOLÉHÁ NA CIZINCE

Justin N. Froyd - Nov 28, 2011
0

Austrálie potřebuje pomocné pracovníky v cestovním ruchu. Přestože v zemi ubývá turistů, nemá Austrálie dostatek lidí, kteří by se postarali o ty, co přijedou.

Na první pohled je Austrálie ideální místo k návštěvě: je tu skvělé počasí, různé možnosti sportovního vyžití, velká města, jazyk je srozumitelný lidem po celém světě a navíc je to exotická země, která nabízí všechny moderní vymoženosti.

Současná realita je ale zcela jiná. Australané začali houfně jezdit na dovolenou mimo svou domovinu, ale do země protinožců se turisté v současnosti nehrnou. Letos v září vycestovalo z Austrálie na 800 tisíc obyvatel, přijelo ale jen 432 tisíc turistů.

Důvodem byly silná australská měna, nedostatečný marketing a kampaně a nízká úroveň služeb. Nesmíme ani zapomínat, že let do Austrálie není levnou záležitostí, zejména v době hospodářské krize.

Všechny tyto příčiny vedly k poklesu zahraničních investic a nedostatku pracovních sil. Podle odhadů chybí v současnosti v australském cestovním ruchu asi 35 000 pracovníků. Australská pracovní síla je ale drahá a zdejší obyvatelé jsou často neochotní vykonávat podřadnou práci v hotelech. Proto existuje jen jedno řešení: zahraniční pracovníci. Vláda už začala zvažovat zvláštní systém víz pro imigranty, kteří do země přijedou za prací.

Související články

Komentáře

Přidat komentář