TO NEJLEPŠÍ Z AUSTRÁLIE NAJDETE NA JIHU

Chris Grad - Feb 6, 2012
0

Jižní Austrálie je oblíbená turistická destinace. Turistům může totiž nabídnout všechno: nádherné a neopakovatelné scenérie, pláže, skvělé počasí, zajímavou kulturu, umění a výborné prostředí na sport a zábavu.

I když je Austrálie pro mnohé cestovatele z ruky, zůstává neodolatelná. Návštěvníci milují zdejší uvolněnou atmosféru, možnosti k odpočinku a přírodní a kulturní bohatství.

Jižní Austrálie má velice příznivé klimatické podmínky - léta jsou tu dlouhá a krásná a zimy mírné. Počasí je tu zkrátka dokonalé a pěstitelství vína tu má hluboko zakořeněnou tradici už mnoho generací. Také je to vynikající výchozí bod pro cestu do pohoří Flinders Ranges nebo na Klokaní ostrov.

Prohlídka hlavního města Adelaide nabízí nevšední zážitek. Adelaide má pověst nejživějšího australského města a zdejší atmosféra je opravdu unikátní. Milovníci nakupování si přijdou na své a příznivci umění určitě ocení četné galerie a muzea.

Oblíbenou atrakcí je i zdejší zoo. Také jídlo je zde vyhlášené. Najdete tu lahůdky z celého světa ve více než 700 restauracích, určitě byste si ale neměli nechat ujít mořské plody.

Milovníci vína dobře vědí, že Jižní Austrálie má hned šestnáct vinařských regionů a nabídka odrůd je opravdu pestrá. Nedaleko Adelaide se nachází Hahndorf. V tomto malebném městečku je patrný silný německý vliv, který se podepsal nejen na architektuře a umění, ale i na víně a restauracích.

Region je hrdý na svou vinařskou tradici i na městečka, krásné pláže, nádhernou krajinu a útesy, které lemují 3 800 km vinoucí se pobřeží. Velmi oblíbené je zde surfování, projížďky na loďkách a rybaření. Všech těchto činností si dosyta užijete i na Klokaním ostrově či v regionu Limestone Coast.

Související články

Komentáře

Přidat komentář