ČÍNA SE VYHOUPLA NA TŘETÍ MÍSTO VE SVĚTOVÉM ŽEBŘÍČKU

Andrew J. Wein - May 2, 2011
0

Čína předběhla Španělsko a stala se třetí nejnavštěvovanější destinací roku 2010. Za tímto neuvěřitelným úspěchem stojí řada faktorů. Pravdou však je, že popularita Číny roste a její potenciál je obrovský.

 

Podle Národní správy cestovního ruchu Čínské lidové republiky (CNTA) byl rok 2010 pro turismus v zemi rekordně dobrý. Čína je nyní čtvrtá v žebříčku výjezdové turistiky, přičemž do zahraničí se podívalo neuvěřitelných 57,39 milionu čínských občanů. Oproti loňskému roku je to skok o 20 %. Ještě větším úspěchem je fakt, že se Čína umístila na třetím místě na světě v žebříčku příjezdové turistiky: v roce 2010 sem zavítalo 55,66 milionu turistů, což je nárůst o 9,4 % oproti předchozímu roku.

Většina návštěvníků sem přijela za obchodem, což je trend který odráží významný růst čínského hospodářství. Zhruba 47 % návštěvníků však přijelo za zábavou a aby poznali nejen krásy zdejších moderních měst, ale také zajímavé kulturní dědictví. Mezi nejvyhledávanější cíle patřily Šen-čen, Kanton, Šanghaj, Peking a Chang-čou. Šen-čen je oblíbený především díky své výhodné poloze v blízkosti Hongkongu.

Většina turistů pochází z Asie, zejména z Tchaj-wanu, Macaa, Japonska, Vietnamu a Indie. Přibývá ale i návštěvníků z Ruska a Spojených států. Francie a USA se stále drží ve vedení s náskokem několika milionů turistů, Čína a celý region ale každým rokem zaznamenává 5-10% nárůst. Ve světovém žebříčku se tedy dají očekávat změny.

Odborníci na cestovní ruch se shodují, že světová výstava Expo v Šanghaji a Asijské hry v Kantonu přispěly k nárůstu, jelikož přilákaly miliony návštěvníků. Kultura starobylé Číny je však sama o sobě dost velkým lákadlem a předpovědi pro nadcházející léta jsou více než pozitivní.

Související články

Komentáře

Přidat komentář