ČÍNŠTÍ TURISTÉ NAPRAVUJÍ POVĚST SVÉ ZEMĚ

Justin N. Froyd - Jan 24, 2011
0

Čína je dnes spojována hlavně se skandály týkající se kvality potravin a zatýkáním představitelů etnických menšin. V Evropě i Americe roste také obava z přílivu turistů z Číny. Dobré chování čínských turistů v zahraničí by mohlo tento negativní obraz Číny zlepšit

 

Význam Číny v oblasti cestovního ruchu rychlým tempem roste. Čína proto spoléhá na své turisty, že v cizině časem napraví pověst své země. Hlavním důvodem pošramocené pověsti Číňanů jsou skandály týkající se kvality zboží a potravin z posledních let. Napětí mezi některými čínskými menšinami situaci jen zhoršuje.

Podle záznamů vycestovalo loni do zahraničí 56 miliónů Číňanů. To je o 8,3 miliónů více než v roce 2009. Tato čísla svědčí o rostoucím vlivu čínských turistů na cestovní ruch na celém světě. Číňané loni dokonce předstihli Japonce v návštěvnosti Tchaj-wanu. Čínští turisté jsou důležitým zdrojem příjmů pro cestovní ruch mnoha zemí. Navíc mají v zahraničí také napravit pověst vlastní země.

Když se turisté z Číny budou v cizině chovat dobře, lidé si je tak zapamatují. Tak spíše vytěsní z paměti cizinců skandály s potravinami a etnické nepokoje. Čínská vláda dala ve svém prohlášení jasně najevo, co od čínských turistů očekává. Mají se chovat tak, aby reprezentovali Čínu v tom nejlepším světle. Čínský turismus je vlastně ještě v plenkách, proto je nesmírně důležité, aby čínští turisté udělali dobrý dojem.

Související články

Komentáře

Přidat komentář