TCHAJ-WAN VÍTÁ PŘÍLIV ČÍNSKÝCH TURISTŮ

Tourism Review News Desk - Feb 7, 2011
0

Tchaj-wan zažívá příliv turistů z pevninské Číny i jiných asijských zemí. Tamní úřady nyní uveřejnily smělý plán, který počítá s příjezdem 10 milionů návštěvníků každý rok.

Dohoda mezi Thaj-wanem a Čínou z července 2008 velmi významně ovlivnila tchajwanský cestovní ruch. Jen minulý rok navštívilo Tchaj-wan přes 1,16 milionu čínských turistů. Významně se tak zasloužili o nárůst v počtu zahraničních návštěv o 5,56 milionu. To je o 26 % více než v loňském roce.

Tchajwanská agentura pro rozvoj cestovního ruchu má v plánu stavět právě na této úrovni růstu a proměnit zemi v atraktivní turistickou destinaci.

Turisté z Evropy a severní Ameriky začali v posledních letech cestovat dále na východ. Tchaj-wan toho chce plně využít a jednou provždy se zbavit nálepky nevýznamného ostrova zmítaného politickými konflikty. Příliv turistů z pevninské Číny je jen začátek.

Za největší turistické atrakce Tchaj-wanu se považuje čtyřiadvacet rekreačních parků. Panují obavy, že čínští turisté, kteří si na volnost pohybu ještě nezvykli, navštěvují Tchaj-wan jen kvůli výhodné poloze. Pokud se tedy Tchaj-wan nepokusí oslovit čínské turisty i jinak, mohli by začít jezdit jinam.

Tchaj-wan chce v blízké budoucnosti nalákat více návštěvníků také tím, že zjednoduší vízové povinnosti.

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář