ASIE JEDNIČKOU V CESTOVNÍM RUCHU

Andrea Hausold - Feb 21, 2011
0

Některé asijské země by mohly stát v čele světového cestovního ruchu už v roce 2015. Další země se velmi pravděpodobně připojí o něco později. Cestovní ruch je důležitým ukazatelem, pokud jde o to, kterým zemím se daří a které mají naopak co zlepšovat.

 

Zvěsti o tom, že Asie se stane jedničkou ve světovém cestovním ruchu se potvrzují. Čísla odpovídají očekávání a podle dat systému Abacus se dá předpovídat, že Asie bude v cestovním ruchu kontinentem číslo jedna do roku 2015. Alespoň v některých kategoriích. Na asijském kontinentu žije 62 % světové populace, která se na celosvětovém HDP podílí 27 %. S ohledem na tyto skutečnosti už není onen masivní pokrok tak překvapivý. Hlavními důvody rostoucího úspěchu Asie je změna trendu v cestování turistů z Evropy a Severní Ameriky, velký vliv čínských turistů, kteří začali cestovat teprve nedávno, technický pokrok a zlepšení dopravy v asijských zemích.

Nejfrekventovanější destinace jsou pravděpodobně Hong Kong, Čína, Filipíny, Japonsko a Tchaj-wan. Statistiky zahrnují jak příjezdovou tak odjezdovou turistiku. Předpokládá se, že Asii bude trvat jen něco málo přes čtyři roky, než dožene zbytek světa v ostatních oblastech cestovního ruchu. Mnoho regionů některých asijských zemí se stále potýká s obrovskými sociálními problémy. Politické nepokoje také nejsou ničím neobvyklým.

Asie však v nejbližší době začne udávat směr v používání mobilních telefonů a smartphonů. Smartphony umožňují uživateli jak online rezervace tak vytváření cestovních plánů. A vypadá to, že nejrychleji na ně zareagovala právě Asie. Počet rezervací zájezdů do mnoha asijských zemí prudce roste nejspíše právě díky nim.

Související články

Komentáře

Přidat komentář