FILIPÍNY STÁLE DOPLÁCEJÍ NA TRAGICKÝ ÚNOS

Denise Chen - Sep 5, 2011
0

Únos ve filipínském parku Luneta měl na návštěvníky z Hongkongu větší dopad, než se původně předpokládalo. Proto není překvapením, že turisté z Hongkongu se teď na Filipíny dvakrát nehrnou.

Hlavním problémem je nešťastná událost, která se odehrála v srpnu 2010 v parku Luneta v Manile. Nespokojený bývalý vrchní inspektor tehdy unesl autobus plný turistů z Hongkongu a 8 hongkongských občanů přišlo o život. Vlnu nevole přitom nevzbudil únos samotný, ale způsob, jakým jednala policie. Ten také rozpoutal vášnívou veřejnou kritiku. Právě nevhodný policejní zásah vedl vládu Hong Kongu k tomu, že vyhlásila "černý" poplach proti cestování na Filipíny.

Výsledky této špatné publicity jsou stále patrné. V důsledku zprávy koronera klesla letos v únoru návštěvnost turistů z Hongkongu na rekordní minimum. Příjezdová turistika z Hongkongu klesla o ohromujících 29,8 %. Toto číslo je o to významnější, že Filipíny se v poslední době těší stabilnímu růstu. Letos už sem zavítalo o 3,52 milionu více návštěvníků než kdy dřív.

Úřady cestovního ruchu v Hongkongu a na Filipínách už spolupracují na strategii, jak přesvědčit hongkongské obyvatele, že na Filipínách je skutečně bezpečno a že incident Mendoza se nebude opakovat. Obecně se má za to, že turisté z Hongkongu se stali terčem únosu opravdu náhodou. Byli zkrátka ve špatnou dobu na špatném místě. Přesvědčit o tom veřejnost bude chtít ale čas a napravit ztráty ve výši 12 milionů dolarů, které tragédie v parku Luneta způsobily, se podaří jen postupně.

Související články

Komentáře

Přidat komentář