AUSTRÁLIE HLEDÁ NOVÉ ZDROJE PŘÍJEZDOVÉ TURISTIKY V ASII

Chris Grad - Nov 29, 2010
0

Australský cestovní ruch prosperoval mnoho let zejména z amerických a britských turistů. Hospodářská krize však dostihla i tyto země, a proto se představitelé Austrálie rozhodli soustředit se na nové zdroje příjezdové turistiky, které nalezli v Asii.

Austrálie byla po mnoho let velmi oblíbenou destinací amerických a britských turistů a právě tito návštěvníci dosud stáli za podstatnou částí zisků australského cestovního ruchu. Tato rozmanitá země nikdy nebyla známá jako levná destinace, a právě to se teď stalo problémem. Světová krize zasáhla každého a mnozí byli nuceni změnit své plány na dovolenou. Místo létání přes půl planety jsou teď v kurzu levnější destinace a Austrálie na to doplácí.

Místní cestovní ruch potřebuje vydatně podpořit a výsledky z posledních let přináší jistou naději: podle všeho v Austrálii přibývá turistů z Asie. Návštěvníků ze zemí jako je Čína, Malajsie, Jižní Korea, Singapur a Vietnam jezdí do Austrálie čím dál tím více, a tak se místní vládě naskytla příležitost, které hodlá využít. Chce se na asijský trh zaměřit jako na nový zdroj příjezdové turistiky, a to i z důvodu výrazného hospodářského rozvoje zemí v této oblasti. Propagační kampaně cílené na asijské turisty už jsou v plném proudu.

Austrálie samozřejmě nezapomněla ani na své příznivce ze severoamerického kontinentu. "Královna denního televizního vysílání" Oprah Winfreyová se chystá natočit poslední epizodu své populární talkshow ve známé Opeře v Sydney. Už se prodalo 6000 vstupenek. V pořadu se totiž představí hned několik populárních hvězd šoubyznysu, včetně Hugha Jackmana, Jay-Z a Cate Blanchettové. Oprah je pro Austrálii darem z nebes - její pořad sledují lidé na celém světě, takže se jí jistě podaří vrátit Austrálii zpět do světel reflektorů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář