CESTOVNÍ RUCH DOPLÁCÍ NA PŘÍLIŠNOU DŮVĚRU AUSTRALANŮ

Sara Thopson - Aug 16, 2010
0

Přílišná důvěra Australanů v cestovní ruch si začíná na největším ostrově světa vybírat svou daň. Nejenže do Austrálie přijíždí méně turistů, ale levné nabídky aerolinek přispěly také k tomu, že mnoho Australanů vycestovalo do zahraničí.

 

Australané musí co nejdříve změnit svou mentalitu a zbavit se postoje, že turisté přijíždějí do Austrálie neustále nehledě na reklamní kampaně nebo jakékoliv zvláštní snahy ze strany organizací specializujících se na cestovní ruch. Pro Australany, kteří nikdy nevycestovali ze země, je typické tvrzení, že jejich ostrov je nejlepší na světě a že se všichni lidé nemohou dočkat než ho navštíví. Jde o důsledek takzvaného komplexu "velkých národů", v nichž se lidé spoléhají na to, že cizinci si o jejich zemi myslí, že je nejdůležitější a nejzajímavější na světě.

Tento postoj je velmi nebezpečný, obzvláště když není pravdivý. V poslední době se Austrálii značně snížily příjmy z cestovního ruchu. Způsobila to jedna jednoduchá okolnost: na dovolené do zahraničí létá více Australanů než je cizinců, kteří přilétají do Austrálie. Vysoké slevy aerolinek způsobily, že Australané cestují více do zahraničí, a počet přijíždějících turistů je bohužel nižší. Odhaduje se, že v porovnání s loňským červnem zájem o prázdninové ubytování a náklady spojené s cestovním ruchem poklesly o 6%.

Konkrétním příkladem může být Cairns, které bývalo plné Japonských turistů a nyní se stalo australským centrem nezaměstnanosti. Australané potřebují pochopit, že turisté nebudou do jejich země jezdit, jen protože si to myslí. Musí investovat peníze do marketingu a také respektovat, že se turisté začali poohlížet po jiných vhodných místech, kde by mohli strávit své dovolené. Prvním krokem je změnit svůj postoj k turistům.

Související články

Komentáře

Přidat komentář