REKORDNÍ POČET CESTUJÍCÍCH NA LETIŠTI V MELBOURNE

Justin N. Froyd - Nov 22, 2010
0

Letiště v Melbourne profituje z návštěvníků z Asie a studentů, kteří se rozhodli strávit rok v zahraničí. V poslední době tak letištěm prošel rekordní počet cestujících.


Melbourne, jedno z největších australských letišť, dosáhlo rekordního počtu pasažérů. Do října letošního roku letištěm prošlo 27 milionů cestujících, převážně z Asie. Kampaň zaměřená na malajský trh se opravdu vyplatila; podařilo se navýšit počet příjezdů z této oblasti o 42,7%. Příjezdů z Thajska, Tchaj-wanu a Číny je také více, u první jmenované země  byl zaznamenán nárůst o 41,9%, u druhé činí nárůst 27,3% a u třetí 14,5%.

Za abstraktními procenty se samozřejmě skrývají skuteční lidé, takže letošek zaznamenal nárůst cestujících o 2,2 milionu, což s sebou nese i značné navýšení zisků. Hlavním důvodem nárůstu dopravy je rychlé zotavení se cestovního ruchu z loňské krize. Letecká doprava i cestovní ruch se pomalu vrací do starých kolejí.

Pozitivní vliv na počet cestujících na letišti v Melbourne má i příliv studentů, kteří se rozhodli strávit rok v zahraničí, a k tomu si vybrali právě Austrálii. Očekává se, že letiště v Melbourne nějakou dobu na výsluní ještě zůstane, zejména díky úspěchům marketingových kampaní na australském trhu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář