TCHAJ-WAN: ČÍNŠTÍ TURISTÉ NEJSOU LUKRATIVNÍ

Pat Hyland - Oct 17, 2011
0

Zatímco téměř celý svět těží z masivního přílivu čínských turistů, Tchaj-wan nechce sázet na jediného koně a rozhodl se zaměřit i na jiné trhy.

Před rokem se postoj Tchaj-wanu k čínským turistům nijak nelišil od přístupu rozvinutých zemí po celém světě. Všichni se jich snažili oslovit co nejvíce a přimět je, aby se nebáli na cestách pořádně utrácet.

Pro Tchaj-wan byla tato orientace o to logičtější, že je Číně nejblíže. Plán ale tak úplně nevyšel a i přes loňskou návštěvnost 5 milionů turistů se Tchaj-wan z čínských turistů moc neradoval. V budoucnu se chce proto zaměřit na návštěvníky z jiných zemí.

Program svobodného a nezávislého cestování pro turisty z pevninské Číny zklamal. Většina lidí jen navštívila příbuzné a nevyužila tak příležitosti zhlédnout a utratit peníze za místní památky. Trhy jako Malajsie, Thajsko, Japonsko a Jižní Korea se ukázaly jako lukrativnější.

Tchaj-wan má navíc dašlí eso v rukávu. V říjnu se budou v Taipeji konat oslavy Národního dne, které jen podtrhnou unikátní atmosféru této metropole. I bez přílivu turistů z pevninské Číny se dá očekávat rekordní počet návštěvníků.

Související články

Komentáře

Přidat komentář