PŘÍJEZDOVÁ TURISTIKA NA TCHAJ-WANU LÁME REKORDY

Andrew J. Wein - Apr 18, 2011
0

Příjezdová turistika na Tchaj-wanu v současné době jen vzkvétá. Na ostrov v jihovýchodní Asii totiž přijíždí čím dál tím více návštěvníků a překonávání rekordů v počtu turistů je zde na denním pořádku. Ale na Macao a do Hongkongu přijíždí méně turistů.

 

 Zavedení přímého leteckého spoje mezi Tchaj-wanem a Čínou způsobilo, že na Tchaj-wan přijíždí více turistů z Číny. Naopak je ale příčinou menšího počtu turistů z Tchaj-wanu v Hongkongu a na Macau, jelikož těm se nechce na cestě do těchto destinací přestupovat. Počet turistů přijíždějících na Tchaj-wan je opravdu působivý.

Co se týká počtu turistů z Číny na Tchaj-wanu, tak jejich počet v prvních měsících roku 2011 klesl. Ale v lednu a únoru navštívilo zemi 850.000 cizinců, což je v průměru 14.476 turistů za den. Hotely byly obsazené z 64,5 %, ale v některých městech bylo toto číslo i vyšší. Například v Tchaj-peji hosté obsadili hotely z 74,9 %. Samozřejmě, že všichni turisté na Tchaj-wanu nejsou z Číny, ale právě tato skupina se podílela na příjezdové turistice z tohoto období nejvíce, a to 25,4 %.

Nejen Tchaj-wan ale i mnoho dalších zemí těží z toho, že Čína se stala jednou z hlavních turistických velmocí. Poloha Tchaj-wanu vůči Číně ale nahrává tomu, že čím dál tím více čínských turistů navštěvuje tento ostrov. A podobnost jazyků výchozí a cílové oblasti je jen výhodou. Představitelé Tchaj-wanu jen doufají, že rozvoj příjezdové turistiky bude dále pokračovat.

Související články

Komentáře

Přidat komentář