JAPONSKO SE CHYSTÁ PŘIVÍTAT VÍCE TURISTŮ Z ČÍNY

Pat Hyland - Jul 12, 2010
0

Nyní když se čínská ekonomika stala jednou z nejrychleji rostoucích, je jen logické, že Japonsko zmírnilo požadavky na víza pro čínské občany, kteří chtějí Zemi vycházejícího slunce navštívit. Je tomu tak i proto, že více turistů přinese Japonsku více peněz. A Korea se chystá následovat příkladu Japonska.

 

V roce 2000 navštívilo Japonsko pouhých 350.000 turistů z Číny. Důvodem tak malého počtu návštěvníků nebyla vzdálenost ani finance ale byrokracie. Požadavky na víza bývaly tak přísné, že návštěva Japonska Číňanům jednoduše nestála za to. Nyní když byly požadavky zmírněny, čínská střední vrstva má více peněz a dostat se přes hranice je snadnější, jsou vítězi obě strany.

Navzdory všeobecnému poklesu v turistice a celosvětové finanční krizi navštívilo v uplynulém roce Japonsko 1,01 milionu turistů z Číny. Cílem ale je do roku 2016 přilákat do Japonska šest milionů Číňanů, kteří by s sebou měli také přinést obrovské tržby. Čínský trh má pro Japonsko hodnotu 200/300 miliard jenů ročně. Japonsko sice ztrácí něco málo na poplatcích za víza, ale získává mnohem více.

Aby bylo dostatek místa na ubytování čínských turistů, představitelé Japonska se chystají provést hodně změn v infrastruktuře cestovního ruchu. Zaměstnanci hotelů budou mít na uniformách přišité čínské vlajky, aby bylo zřejmé, že mluví čínsky. Stejně tak i služby navíc budou poskytovány v čínštině, aby se noví turisté cítili jako doma. Korea chce také brzy následovat příkladu Japonska a umožnit turistům z Číny návštěvy. Chystá se jim nabídnout stejné služby. Strach z Číňanů a jejich režimu začíná měnit vůně jejich peněz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář