NOVÝ ZÉLAND LÁKÁ TURISTY Z JAPONSKA

Anna Luebke - Aug 30, 2010
0

S pomocí auklandského letiště, novozélandských aerolinií a přesvědčivé marketingové kampaně se představitelé Nového Zélandu snaží rozšířit oblast cestovního ruchu a přilákat více turistů z Japonska. Výsledkem těchto snah je ztrojnásobení počtu letů mezi oběma zeměmi.

 

Není překvapivé, že se představitelé Nového Zélandu snaží přilákat větší počet japonských turistů, jelikož Japonci v zahraničí obvykle utrácí více peněz než ostatní skupiny turistů. Průměrná útrata turisty z Tokya na Novém Zélandu se minulý rok pohybovala kolem 4.600 dolarů za jednu návštěvu. V porování s Japonci tak vypadají Evropané a Severoameričané jako chudáci. Japonsko má ještě spoustu nevyužitého potenciálu, proto není tak težké pochopit, proč se nejen Novozélanďané snaží přilákat více turistů z Japonska.

Naštěstí pro Novozélanďany se v poslední době značně zvýšila poptávka japonské příjezdové turistiky; oproti loňskému roku vzrostla o 10,9%. 80% turistů, kteří letos přijeli na Nový Zéland, navštívilo zemi poprvé, proto je důležité nejen jim poskytnout nové důvody k příjezdu, ale přesvědčit je i, aby příští rok přijeli znovu. Zástupci Novozélanských aerolinií i letiště v Aucklandu si plně uvědomili důležitost japonského potenciálu a pochopili svou úlohu ve snaze přilákat více turistů z tého země.

Letiště v Aucklandu jen v průběhu léta posílilo spoje z a do Japonska o 3.000 charterových letů. Podobně se zachovali i novozélandské aerolinie. Ztrojnásobili počet letů z a do Japonska a značně navýšili počet japonských měst, z kterých je nyní možné létat na Nový Zéland.

Související články

Komentáře

Přidat komentář