NOVÝ ZÉLAND PŘIVÍTAL VÍCE TURISTŮ Z ČÍNY

Laura Maudlin - Oct 4, 2010
0

Usnadněný proces získávání víz a vyšší ochota čínské vlády umožnit obyvatelům Číny vyrazit za hranice země - to jsou hlavní důvody prudkého nárůstu počtu čínských turistů v zahraničí.  

Postoje k Číně se ve světě cestovního ruchu zásadně mění. Čína si zachovává pověst velmi záhadné ale i kulturně bohaté země. Zatímco Čína byla dlouho schopna dostát své pověsti, že dokáže vyrobit a vyvézt téměř cokoliv od plastů po kovy, v současnosti se staly jejím nejdůležitějším 'druhem zboží' její obyvatelé. Také není náhoda, že literatura pro turisty se v současné době překládá do čínštiny rychleji než do jakéhokoliv jiného jazyka.

Zatímco celá Asie byla vloni zasažena prasečí chřipkou, počet čínských turistů, kteří jezdili na Nový Zéland byl stále na vzestupu. Nyní když se strach z pandemie chřipky uklidnil, příjezdová turistika v Číně v roce 2010 zaznamenala 112% nárůst. Dobrou zprávou pro Novozélanďany je že Číňané na svých cestách utrácejí značné množství peněz.

Dalším faktem je, že Číňané částečně nahradili turisty ze zemí, které se ještě nevzpamatovaly z celosvětové finanční krize. Například počet Britských turistů v letošním roce poklesl o 15%, jelikož se Británie stále potýká s oslabenou librou. Pokud budou Číňané zůstávat na dovolené stejně dlouho jako Britové a budou-li utrácet stejné množství peněz, očividné změny nebudou Novozélanďanům pravděpodobně vůbec vadit.

Související články

Komentáře

Přidat komentář