NEW YORK PŘILÁKAL V ROCE 2010 VÍCE TURISTŮ NEŽ OBVYKLE

William Law - Jan 17, 2011
0

V loňském roce přijelo do New Yorku více turistů než obvykle. Návštěvníky přilákaly nové turistické atrakce. K vyšší návštěvnosti New Yorku přispělo i celkové zlepšení ekonomických podmínek a růst čínského trhu. Nárůst počtu turistů napomohl i vytvoření nových pracovních míst.

 

New York v loňském roce navštívilo 48,7 miliónů turistů. Oproti roku 2009 je to 6,8% více. Toto navýšení významně přispělo k celkovému zisku z cestovního ruchu, který činil 31 miliard dolarů. Z toho 285,4 miliony dolarů vydělaly hotely. Více turistů znamenalo využití většího počtu hotelových pokojů a v praxi také vytvoření nových pracovních příležitostí. Statistiky dokazují, že v loňském roce vzniklo v New Yorku kolem 6 600 nových pracovních míst.

Jedným z hlavních faktorů stojících za nárůstem počtu turistů je nebývalý růst čínského trhu. Navštívit Ameriku je dnes pro Číňany mnohem snazší než dříve. Počty turistů z Velké Británie, Německa a Kanady nezaznamenaly výrazné změny. Zato došlo k masivnímu 30% nárůstu návštěvníků z Číny a Hongkongu. Turistů z jiných zemí také přibylo, ale ne v takové míře. Hlavně díky čínským turistům byly newyorské hotely z 85 % obsazené. To je o 25 % více než průměr ostatních amerických měst.

K růstu cestovního ruchu v New Yorku přispěly také nové atrakce. Například Brooklynská botanická zahrada přilákala v roce 2010 celých 10 000 turistů. Na první pohled to sice není velké číslo, ale když se takových atrakcí sejde několik, už to něco znamená.

Související články

Komentáře

Přidat komentář