KRIZE SKONČILA: TURISMU VE WASHINGTONU SE DAŘÍ

William Law - May 23, 2011
0

Hlavní město Spojených států, Washington D.C., se zotavuje z období recese. Cestovní ruch se zase staví na nohy, a to nahrává americké vládě. S rostoucí popularitou města rostou i příjmy státní pokladny z odváděných daní.

Washingtonu se stejně jako zbytku světa v roce 2009 nevyhnuly finanční ztráty. Dneska je ale město ukázkou toho, jak se situace vyvíjí po krizi.

Návrat do starých kolejí a rostoucí úspěch města je dobrým znamením i pro místní obyvatele. V roce 2010 navštívilo Washington 15,5 milionu turistů, což je oproti předchozímu roku nárůst o 5 %.

Více turistů znamená také větší příjmy z cestovního ruchu. Ty se ve Washingtonu vyšplhaly na 5,7 miliardy dolarů, a po zdanění putovalo do státní pokladny neuvěřitelných 623 milionů dolarů.

Příznivý vývoj cestovního ruchu také postavil na nohy místní trh práce. Podle statistiky pracuje ve Washingtonu v cestovním ruchu 12 % lidí, což je celkem 71 300 lidí.

Důvodů, proč se lidé rozhodují pro dovolenou ve Washingtonu, je celá řada. Jedním je devalvace amerického dolaru, která nahrává návštěvníkům z jiných zemí. Washington toho ale nabízí hodně i zdarma, včetně nejrůznějších památek a muzeí.

Koná se zde i festival sakur na památku 27. března 1912, kdy Washington obdržel několik těchto stromů od japonské vlády. Kromě toho se Washington může pochlubit řadou památek, jimž dominuje Bílý dům.

Související články

Komentáře

Přidat komentář