LETECKÉ SPOLEČNOSTI CONTINENTAL A UNITED SE SPOJILY

Dan Rang - Oct 11, 2010
0

Dvě z nejznámějších amerických leteckých společností se spojily. Vznikla tak nová společnost United Continental Holdings Inc., která bude schopna úspěšněji čelit silné konkurenci na trhu.  

 

Anglický spisovatel George Orwell ve své knize 1984 popsal soupeření tří velkých společností, které se všechny chtěly udržet v jednom oboru; a jelikož žádné dvě neměly potenciál zničit třetí, tak mezi sebou soupeřily všechny tři. Podobná situace nyní nastala v americkém leteckém průmyslu, kde se společnosti United a Continental spojily, aby mohly lépe konkurovat společnosti Delta Airlines. Ve vedení společnosti United Continental Inc. jsou ředitelé obou zaniklých společností, jelikož věří rčení, že ‘více hlav více ví.‘ Po nepokojích, kterými si letecký průmysl v poslední době prošel, může toto spojení vypadat jako odvážný krok.

Postavení Delty v čele amerického leteckého průmyslu tak skončilo, jelikož United Continental očekává navýšení počtu odletů na 5.800. Delta s 5.715 odlety za tímto číslem zaostává. Spojení obou společností má v tržbách přinést 1,2 miliardy dolarů ročně navíc. 3,2 miliardy dolarů, investice vynaložená na sloučení, se tedy společnosti United Continental vrátí během velmi krátké doby.

Představitelé sloučených společností doufají, že si cestující na nové jméno vzniklé společnosti rychle zvyknou. Až se tak stane, společnost United Continental Holdings Inc. bude mít jedinečnou příležitost stát se světovou leteckou společností číslo jedna, a pak už pro ni Delta nebude představovat žádnou hrozbu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář