TURISTŮ V HONGKONGU STÁLE PŘIBÝVÁ

Tomas Haupt - Dec 13, 2010
1

Hongong v současnosti zažívá to, co jiné země už dávno poznaly, zisk z masivního nárůstu turistiky z pevninské Číny. Nicméně podle posledních údajů to vypadá, že do Hongkongu neproudí jen turisté z Číny.

 

 

Představitelé Hongkongu oznámili, že cestovní ruch v regionu je opět na vzestupu, oproti loňsku asi o 18 %. Turistika z pevninské Číny vzrostla přibližně o 20 %, což samozřejmě značně přispělo k úspěchu Hongkongu. Celý svět těží z toho, že Číňané mohou v současné době bez větších potíží vycestovat ze země, ale to není jediný důvod nárůstu turismu v Hongkongu.

Některé události jako například Festival vína a kulinářských specialit 2010 nebo zvláštní říjnové halloweenské nabídky, které připravili hongkongští obyvatelé a podnikatelé, také přilákaly více turistů. Dalším příkladem toho, jak Hongkong láká turisty jsou oslavy Čínského nového roku. Turistů z Japonska a Jižní Koreje také přibylo asi o 20 %, a to hlavně díky těmto událostem.

Do Hongkongu jezdí též více turistů z Ruska, kteří jsou proslulí svojí štědrostí, takže místní úřady si mohou mnout ruce. Turisté z Ruska v Hongkongu nepotřebují víza a podle statistik je to výhoda zejména pro místní obyvatele. Přímé lety do Moskvy a zpět zpřístupnily Hongkong ruským turistům ještě více. Mnoho návštěvníků z blízkovýchodních zemí sem přijíždí z podobných důvodů.

Související články

Komentáře

  1. Asijsti urady, na rozdil od ceskych poslouchaji co rikaji podnikatele, a pro to tedko sklizeji ovoce sve mudrosti. Ale cesku to nehrozi, "udelame vsechno aby jsem do Cech nemohl nikdo )), at nejsme bohata zem. Jsem velmi rad ze aspon nekdo ve svete prospiruje, a velice sklaman z obchodni politiki v Cechach.

    Sergey (Česká republika )

Přidat komentář