SLABÁ MĚNA NALÁKALA DO HONGKONGU VÍCE TURISTŮ

Kevin Eagan - Jan 31, 2011
0

Díky kombinaci řady příznivých faktorů se v minulém roce Hongkongu podařilo přilákat rekordní počet návštěvníků. Pokud vše půjde dobře, mohlo by jej letos navštívit až 40 milionů turistů.

Propad měny se většinou vnímá jako špatné znamení. V případě Hongkongu jde ale o pozitivní dopad na příjezdovou turistiku. Hongkongský dolar vůči americkému poklesl. Ostatní měny v Asii jako čínský jüan naopak posílily. Ve výsledku to znamená, že dovolená v Hongkongu byla oproti okolním destinacím finančně výhodnější.

Díky tomu v roce 2010 navštívilo Hongkong necelých 36 milionů turistů. Oproti předchozímu roku je to 22% nárůst. Očekává se, že v roce 2011 by mohlo přijet až 40 milionů turistů.

Po nevydařeném roce 2009, kdy se objevila epidemie prasečí chřipka a světová finanční krize odradila spoustu lidí od cestování, je každé zlepšení vítané. Rychlost nárůstu cestovního ruchu je však překvapivá. Většina turistů přišla z pevninské Číny, ale stále více lidí přijíždí i z jiných asijských zemí.

Změny kurzu však stojí za úspěchem jen částečně. Hongkong je mimo jiné i vyhledávanou destinací pro americké studenty, kteří mnohdy před nástupem na vysokou školu tráví rok v zahraničí – tzv. gap year. Zdejší kulturně bohaté prostředí proto každoročně láká mnoho mladých lidí.

Hongkong je také rájem pro milovníky a milovnice obchodů a slev. Další turisté každoročně přijíždějí na oslavy čínského nového roku nebo jarního festivalu, který trvá celých 40 dní.

Související články

Komentáře

Přidat komentář