PHUKET SÁZÍ NA KONGRESOVOU TURISTIKU

Tomas Haupt - Feb 14, 2011
0

Thajská provincie Phuket se rozhodla podporovat kongresovou turistiku. Také chce klást větší důraz na obchodní turistiku.

 

Phuket navštíví ročně 4,7 milionu turistů. Většinu z nich lákají do této thajské provincie pláže a množství ostrovů. Hlavní město provincie, Phuket, si vydobylo pověst významné obchodní křižovatky. Jeho představitelé ji chtějí využít, aby přilákali více turistů. Mají přitom v plánu zaměřit se hlavně na obchodní cestující. Ti totiž vylepšují pověst města a navíc mají ve zvyku utrácet mnohem víc než jiní návštěvníci.

První změnou na programu je zlepšit dopravní spojení mezi Bangkokem a Phuketem. Nejrychlejším spojem z hlavního města do Phuketu to trvá asi 150 minut. Letadlem nezabere cesta ani hodinu. Letiště v Phuketu má navíc strategickou polohu blízko většiny nejdůležitějších destinací. Hlavní bod, který má vyjít vstříc právě obchodním cestujícím, je nové kongresové centrum na severu Phuketu za 5,7 milionů bahtů (140.000 eur).

Thajský výbor pro cestovní ruch se rozhodl podpořit realizaci projektu tím, že bude vzdělávat pracovníky a odborníky v oblasti kongresové turistiky. Vzdělávací program bude klást důraz na udržování důstojných podmínek pro návštěvníky v hotelích i venku na ulici. To by mělo podpořit pověst Thajska jako křižovatky obchodní turistiky a přispět k dalšímu rozvoji. Pracovníci a odborníci v oblasti cestovního ruchu si musí uvědomit, že ve výsledku neprosperují z jejich práce jen turisté, ale i oni sami.

Související články

Komentáře

Přidat komentář