VÝSTAVIŠTĚ EXPO V SINGAPURU SE ROZRŮSTÁ

Nils Kraus - Mar 7, 2011
0

Nejnovějším přírůstkem komplexu Expo v Singapuru je budova Max Astria. Počet událostí, které výstaviště hostí, každoročně roste o 20 % a největší zájem je o kongresovou turistiku.

 

Od oficiálního otevření státního komplexu Expo v Singapuru v roce 1999 se výstaviště stále rozrůstá. Dnes je jedním z největších a nejlépe vybavených výstavišť v celé Asii. Propojením deseti velkých víceúčelových hal s deseti konferenčními sály vzniklo obrovské centrum, které se dá využít k pořádání řady výstav a jednání. K centru patří i rozsáhlé parkoviště, které může v případě potřeby posloužit jako venkovní výstavní plochy. Kromě pochopitelného propadu v roce 2009 se středisku rok od roku daří čím dál více.

V komplexu se nejčastějí pořádají akce kongresové turistiky, nebo také MICE. Očekává se, že zájem o tento druh turistiky by mohl v roce 2011 narůst až o 10 % oproti loňskému roku. Přestože příjmy nedosahují takových hodnot jako v předcházejících letech, počet uspořádaných událostí vykazuje stálý 20% růst.

Nejnovějším přírůstkem komplexu je budova Max Astria, která se rozkládá na ploše o velikosti 8,000 m2 a která byla navržena pro pořádání koktejlových recepcí a mimořádných akcí. Max Astria má 23 zasedacích místností a funkčních sálů, ktéré poslouží i k rychlému návratu vložené investice (55 milionů dolarů). Toto rozšířění je jen jedním z mnoha plánovaných doplnění, které mají ke komplexu v Singapuru v následujících letech přibýt. Vzhledem k současnému postupnému zlepšování hospodářské situace by další podobné projekty měly být bez problémů schváleny.

Související články

Komentáře

Přidat komentář