SINGAPUR SE CHYSTÁ INVESTOVAT DO CESTOVNÍHO RUCHU

Gary Diskin - Mar 12, 2012
0

Singapur se chystá na velkou investici do rozvoje cestovního ruchu. Doufá, že modernizace mu pomůže přilákat více turistů.

V roce 2005 investoval Singapur do cestovního ruchu 2 miliardy dolarů. Peníze byly použity na zlepšení infrastruktury, stavbu nových atrakcí a vůbec celkové zlepšení pověsti této parlamentní republiky.

Na druhou fázi rozvoje má padnout dalších 905 milionů dolarů. Investice má být rozložena do 5 let. Podle odhadů je tato investice nezbytná, jestli chce Singapur zůstat na přední příčce v kongresové i oddechové turistice. A to přesto, že v roce 2011 lámal rekordy. Vloni přijelo do Singapuru z nejrůznějších důvodů 13,2 milionu turistů, úřad cestovního ruchu je ale opatrný. Chystaná investice má zabránit potenciální stagnaci, která by mohla začít rokem 2012.

Zhruba jedna třetina investice půjde do reklamní kampaně, která má představit Singapur jako srdce obchodu a moderního životního stylu. Hlavní myšlenkou je podpořit kongresovou turistiku, protože tito turisté si za ubytování a komfort rádi připlácejí. Jestli se má Singapur stát hostitelem těch nejprestižnějších událostí, musí své vybavení pro mezinárodní konference a veletrhy ještě zlepšit.

Další třetina peněz se bude investovat do inovací a vytváření nových konceptů, které by měly zase nastartovat další marketingové kampaně. Poslední třetina peněz pomůže zvýšit turistický potenciál země. Jinými slovy, třetí část investice by měla zajistit, že Singapur bude vydělávat na předchozích investicích a reklamních kampaních.

Související články

Komentáře

Přidat komentář