FRANCOUZSKÉ HOTELY V ROCE 2012

Vanderlei J. Pollack - Jan 23, 2012
0

Velkou část francouzských hotelů čekají těžké časy, především ty nezávislé. Pro hotely v Paříži bude ale rok 2012 dobrým rokem.

Na začátek tu špatnou zprávu: během posledních 15 let přišla Francie o 3400 hotelů a v nejbližší budoucnosti se dá očekávat uzavření dalších 4000.

Zavírají většinou nezávislé hotely, které nedokáží držet krok s dobou. Turisté si zvykli na velké řetězce a už neřeší nocleh na poslední chvíli. Od roku 2008 mnoho návštěvníků navíc z pochopitelných důvodů využívá zpátečních letů, takže ve Francii vůbec nepřespí.

Právě proto se 56 % majitelů snaží hotel prodat. Potenciálních kupců je ale málo. I když je Francie světovou turistickou destinací číslo jedna, turisté tady utrácejí méně než ve Spojených státech nebo v Německu.

Na druhou stranu byl pro pařížské hotelové řetězce loňský rok opravdu dobrý a dá se očekávat, že rok 2012 bude ještě lepší. S výjimkou nezávislých hotelů se francouzskému hotelnictví v roce 2011 opravdu dařilo.

A to i přes dluhovou krizi v EU. Obsazenost hotelů v hlavním městě vzrostla o 1,3 % a poptávka stále stoupá. Za úspěchem v roce 2011 stojí i řada akcí. Především letecká přehlídka v Le Bourget, stavební veletrh batimat a vůbec největší událost, která se kdy v Paříži konala, kongres Evropské kardiologické společnosti.

Dobrou zprávou je, že největší konkurent Paříže, Londýn, letos kvůli pořádání olympijských her nejspíš přijde o řadu turistů. Ti by naopak mohli zavítat právě do Paříže.

Související články

Komentáře

Přidat komentář