STÁLE VÍCE TURISTŮ MÍŘÍ DO FRANCIE

Vanderlei J. Pollack - Sep 5, 2011
0

Ve srovnání s letní sezónou 2010 přivítala Francie letos v létě o 44 % turistů více. Zahraniční návštěvníci mají nejraději francouzská města a pobřeží.

Podle nedávného hospodářského průzkumu Trump France se letní sezóna 2011 ve Francii vydařila. Návštěvníků přibylo hlavně na pobřeží Atlantiku, v Pařížské pánvi a v oblasti Středomoří. Celkem se počet zahraničních turistů zvýšil o 44 %. Konkrétně o 55 % ve venkovských oblastech, o 59 % na pobřeží a o třetinu ve městech.

Více návštěvníků z Velké Británie, Belgie a Nizozemska zaznamenali přes léto 2011 hlavně podél pobřeží a ve městech. Nejčastěji se do Francie vracejí Britové. Přibylo také návštěvníků ze Severní Ameriky a ze Španělska. Španělé mají rádi hlavně francouzská města a pobřeží. Místní hory lákají zase čím dál víc turistů z Holandska a z Asie.

Výsledky průzkumu ukazují, že i v srpnu 2011 byl počet turistů ve Francii uspokojivý. Čísla jsou na stejné úrovni jako v loňském roce. Odborníci ale očekávají příliv turistů hlavně do západních a jihozápadních oblastí. Prognóza na září je dobrá zejména, co se týče měst. Podle serveru Quotidiendutourisme.com jsou venkovské oblasti na druhou stranu oblíbené spíš mezi domácími turisty.

Související články

Komentáře

Přidat komentář