Ve Francii stoupá počet nespokojených turistů

Anna Luebke - Jun 18, 2012
0

Turisté ze západu si Paříž oblíbili. Hlavní město Francie patří celosvětově mezi desítku nejoblíbenějších destinací. Celé davy turistů z Kanady, Ameriky, ale i Evropy jezdí do Paříže a odvážejí si skvělé zážitky. Bohužel ne všichni.

Samozřejmě, že mezi Američany už je zvykem si jen tak mezi řečí stěžovat na nezdvořilost Pařížanů. Jejich kritika může působit ironicky vzhledem k tomu, co většina turistů říká o New Yorku, ale pravdou je, že časy se mění. Nové průzkumy ukázaly, že turisté z Číny, Indie, Brazílie a Ruska odjíždějí z Paříže a francouzského venkova zklamaní. Na mnoho z nich udělala země tak malý dojem, že nemají v úmyslu se sem někdy vrátit. Jen pouhých 39 % čínských a 43 % indických návštěvníků uvedlo, že byly na svých cestách „velmi spokojeni“.

Značný počet turistů přichází teď do Francie právě ze zemí BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína), takže tento trend by se mohl na vývoji turistiky země velmi nepříznivě odrazit. Velmi špatná zpráva je, že naprostá většina turistů z Číny uvedla, že se do Francie už nejspíš nepodívají. A přitom v současnosti utrácejí turisté z těchto zemí mnohem více peněz než návštěvníci ze západních států. Kromě toho utrácejí tito návštěvníci i za exotické a luxusní zboží.

Jedním z hlavních důvodů k nespokojenosti jsou podle všeho hotely. Řada turistů ze zemí BRIC si stěžuje na ubytování a především na nedostatečné vybavení hotelů.

Jako další si turisté z těchto zemí stěžovali na nedostatek dobrých obchodů. Spokojenost na druhé straně vyjádřili s muzei, turistickými atrakcemi a kulturním vyžitím obecně.

Co způsobuje rozkol v názorech turistů z vyvinutých západních zemí a návštěvníků ze zemí s obrovským potenciálem, které se na trhu cestovního ruchu teprve vynořují? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Ať je to, jak chce, je jisté, že Francie se teď bude muset přizpůsobit, nebo přijde o značnou část své příjezdové turistiky.

Související články

Komentáře

Přidat komentář