7 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH MÍST VE FRANCII

Tomas Haupt - Feb 13, 2012
0

Francie je jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí na světě. Na každém rohu nabízí exotické sporty a nádherné scenérie. Francie je také zemí zamilovaných. Každý region nabízí něco jiného a každoročně sem míří davy turistů. Ti ale míří rok co rok na ta samá místa. Tourism-Review.cz vám proto přináší seznam méně známých míst, která určitě stojí za vidění, jestli chcete zažít skutečnou Francii.

Alsasko

Alsasko je nejmenší francouzský region. Na východě hraničí s Lotrinskem a na západě s Německem. Alsasko má bohatou historii a nabízí úžasné výhledy. Pokud máte rádi historii a malebné vesničky, Alsasko je něco pro vás. Pohledy na hory a pohoří berou dech a hrady i ruiny vyprávějí příběhy dávných království. Je tu kontinentální klima, takže extrémní podmínky tu nehrozí.

Bretaň

Pokud máte rádi krásné písčité pláže a klikaté pobřeží, Bretaň je přesně pro vás. Může se pochlubit exotickými ostrovy i krásnými městy, jako je Dol-de-Bretagne. I když je náročné na výslovnost, určitě stojí za vidění. A neměli byste si nechat ujít ani vesničky v Ille-et-Vilaine. Nejoblíbenější je Rennes, ale pokud budete chtít prozkoumat méně známou krajinu na vlastní pěst, fantazii se meze nekladou.

Údolí Loiry

Tolik nádherné krajiny by stačilo každé zemi, ne však Francii. Ta má navíc ještě údolí Loiry s více než 300 zámky. Každý rok se sem sjíždějí malíři, aby se pokusili něco z krás těchto architektonických skvostů zachytit. Takže pokud patříte mezi příznivce umění, údolí Loiry budete zbožňovat. A když už tu budete, proč nenavštívit také Orleans a nepokochat se výhledem na řeku?

Korsika

Jestli je pro vás Paříž moc jednotvárná a chcete se na chvíli vytratit do romantických končin, vydejte se na Korsiku. Terén ostrova oživují hory, které nabízejí nádherné výhledy. Krajinu zkrášlují také středověké vesničky. Romantiku Korsiky si nejlépe užijete se svojí drahou polovičkou.

Lotrinsko

Lotrinsko, bohaté na historii i kulturu, je známé jako region, ze kterého Němci za první světové války vedly útoky na Francii. Nabízí toho opravdu hodně a každý návštěvník si přijde na své. Hlavní atrakcí jsou zdejší hřbitovy, kde leží hrdinové padlí za první světové války. Lotrinsko historií přímo dýchá.

Provence

Provence je vůbec nejznámější a nejobdivovanější z francouzských regionů. Oplývá nádherným středozemním pobřežím a kilometry písčitých pláží, které přímo září na slunci. Najdete tu také historické středověké vesnice a překrásné olivové háje.

Pikardie

A v neposlední řadě Pikardie. Je tu nádherná krajina a rovné pláně uspokojí ty, kteří mají rádi jednoduchost. Ve Francii si zkrátka každý najde to svoje - určitě i vy.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář